Soutěže

Pro rok 2018 vyhlašujeme tyto soutěže:
(je možné se zúčastnit jedné i více soutěží)

Bear Rescue AdvancedBear Rescue Advanced

Úkolem robota je v co nejkratším čase nalézt ztraceného medvěda a dovézt ho zpět domů. V soutěži Bear Rescue Advanced soutěží autonomní roboti, tedy roboti, kteří se sami rozhodují a člověk je nijak neovládá.
Pravidla Bear Rescue Advanced

Upozornění: Soutěž Bear Rescue Beginner pro dálkově ovládané roboty již není pořádána. Je nahrazena soutěží Toy Cleanup Beginner (viz níže).

Free StyleFree Style

Soutěž otevřená všem nadšencům. Máte výtvor, který se alespoň vzdáleně týká robotiky? Pak je tato kategorie přesně pro Vás.
Pravidla Free Style

Ketchup HouseKetchup House

Dvojice robotů soupeří ve skladu, kdo bude mít na konci zápasu více plechovek s kečupem. Ve skladu je až 12 plechovek kečupu a orientaci robotům usnadňují čáry na podlaze. Který z robotů si doveze víc plechovek na svou domovskou čáru?
Pravidla Ketchup House

Line FollowerLine Follower

Roboti mají za úkol co nejrychleji sledovat černou čáru. Na dráze však mohou být různé překážky – rozdvojení a spojení tratě, předměty na trati a také přerušení trati. Uspět může jen ten, komu se povede zdolat všechny překážky.
Pravidla Line Follower

Mini SumoMini Sumo

Úkolem robota je vytlačit protivníka z ringu. Robot, který zůstane v ringu déle, vyhrává.
Pravidla Mini Sumo

Puck CollectPuck Collect

Jeden robot sbírá modré, druhý červené puky. Jejich úkolem je vozit je do svých startovních oblastí v rozích hřiště.
Pravidla Puck Collect

Roadside AssistanceRoadside Assistance

Havárii na silnici je potřeba odstranit, místo řádně označit a náklad naložit na náhradní vozidlo. Kterému z robotů se podaří lépe zvládnout tuto nepříjemnou situaci?
Pravidla Roadside Assistance

RoboCartsRoboCarts

Na závodní dráze spolu soutěží až 5 robotů zároveň o to, kdo první projede předem určený počet kol. Na dráze je však velmi mnoho zatáček, což závodění znesnadňuje.
Pravidla RoboCarts

Toy Cleanup BeginnerToy Cleanup Beginner

Úkolem robota je uklidit hračky (kostičky) rozházené po hřišti. V soutěži Toy Cleanup Beginner soutěží roboti řízení člověkem pomocí dálkového ovládání.
Pravidla Toy Cleanup Beginner

Toy Cleanup AdvancedToy Cleanup Advanced

Úkolem robota je uklidit hračky (kostičky) rozházené po hřišti. Na rozdíl od předchozí soutěže jsou roboti autonomní, tedy rozhodují se sami a člověk je nijak neovládá.
Pravidla Toy Cleanup Advanced

Varianty soutěží

Všechny soutěže pořádáme ve dvou variantách (kategoriích):
a) postavte robota z čeho chcete;
b) postavte robota z vybrané stavebnice.
Kategorie „stavebnice“ je určena pro soutěžící věkově nejvýše ze středních škol, tj. soutěžící v aktuálním roce mohou být nejvýše studenty posledního ročníku střední školy (mohou tedy již mít „pár týdnů o maturitě“, ale ne „vloni“). V takovém týmu může být i starší osoba jako dozor (například učitel, vedoucí kroužku, rodiče apod.), na robotovi ale pracují pouze mladší členové, dozor je v roli „nehrajícího kapitána“ a především dohlíží na bezpečnost a pohodu mladých členů týmu.

Pravidla soutěží pro roboty ze stavebnic

Demo

Takto vypadaly některé soutěže v minulých letech. Soutěže pro rok 2018 jsou velmi podobné, ale pravidla si přečtěte důkladně, nejsou zcela totožná s předcházejícími ročníky: